شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

مبلمان

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

اشتباهات فنگ شویی در چیدمان منازل

اشتباهات فنگ شویی در چیدمان منازل :

اصطلاح فنگ شویی به معنای ایجا تعادل و توازن در چیدمان هاست که در بسیاری از خانه ها یک سری نکات ریز ، باعث به هم ریختن این توازن شده و زیبایی دکوراسیون و چیدمان منازل را سلب می نماید .

اشتباهات رایچ فنگ شویی :

1. استفاده از عکس های خانوادگی در اتاق خواب : به دلیل خصوصی بودن اتاق خواب برای شما و همسرتان ؛ سعی کنید این عکس ها {خانوادگی ها} را در محلی غیر از اتاق خواب خودتان استفاده نمایید .

2. قرار دادن آینه مقابل درب ورودی : قرار دادن آینه در مقابل درب باعث می شود که انرژی مثبت در خانه به وسیله ی آیینه به بیرون منتقل شود .

3. استفاده از تلوزیون در اتاق خواب : به دلیل اشعه هایی که از از ابزار الکترونیکی ساطع می شود ؛ تاکید فنگ شویی بر این است که به دلیل ایجاد آرامش در اتاق خواب ها هیچ کدام از این ابزار را وارد اتاق نکنیم .

4. کف پوش های متفاوت در خانه : ایجاد تناسب و توازن در فنگ شویی ایجاب می کند که برای تمامی قسمت های خانه از کف پوش هایی با رنگ و جنس یکسان استفاده شود .

5. استفاده از رنگ های خنثی : استفاده از این رنگ ها علاوه بر این که انرژی ها را تحلیل می دهد ، باعث زدگی در طول زمان شده و ذهن را خسته می کند . بنابراین بهترین راه برای استفاده از این رنگ ها ؛ ترکیب آن ها با رنگ های گرم در چیدمان منازل می باشد .

استفاده از آکواریوم در آشپزخانه و اتاق غذاخوری ممنوع : در فنگ شویی در این دو مکان باید از عناصر آتش و زمین استفاده کرد و به همین علت استفاده از آکواریوم با وجود این که آب به عنوان عنصری مثبت در فنگ شویی شناخته می شود ، ممنوع شده است .

استفاده از قاب عکس در چیدمان منزل

استفاده از قاب عکس در چیدمان منزل :

حتما برای همه ی ما اتفاق افتاده است که یک دیوار معمولی ، به دلیل دیزاین و طرح هایی که بر روی آ« قرار گرفته است ، به یک باره توجه ما را به خود جلب کند . ذلیل این امر استفاده ی درست و لصولی از قاب عکس ها به عنوان ابزاری کوچک اما پر اهمیت در چیدمان منزل می باشد .

شما نیز می توانید با استفاده از کمی خلاقیت ؛ از قاب عکس ها به عنوان المانی در زیبا سازی محل زندگی تان استفاده کنید .

چنان چه خواهان یافتن ایده هایی برای استفاده از قاب عکس ها در چیدمان خانه هستید ؛ ما را همراهی کنید .

اصول استفاده از قاب عکس در چیدمان منزل :

· قاب های یک شکل و یکسان : برای ایجاد توازن و زیبایی در چیدمان این قاب ها می توان آن ها را در دو ردیف همسطح با فاصله ی افقی بیشتر و فاصله ی عمودی کمتر ؛ برای عریض تر نشان داند فضا می باشد .

· طیف رنگی قاب ها : برای ایجاد توازن و زیبایی می توان قاب هایی در یک طیف رنگی استفاده کرد و یا این که میان تصاویر موجود در آن ها تناسب رنگی و تصویری ایجاد نماییم .

· توازن در چیدمان : برای یک دیوار بزگ می توان از جند قاب یزرگ تر در یک طرف و دو یا سه قاب با اندازه های متوسط در طرف دیگر آن ها استفاده کرد .

· نحوه ی قرار گرفتن قاب ها : می توان قاب های هم اندازه را به صورت عمودی بر روی دیوار نسب کرد و لا به لای آن ها از چیدمان قطری آن ها بهره برد . اگر تمامی قاب ها به یک اندازه هستند ، می توان آن قابی را در مرکز چیدمان قرار داد که تصویر و یا قاب تیره تری دارد . با این روش ، یعنی چیدمان قطری و عمودی ، ما یک هرج و مرج سازمان یافته را ایجاد کرده ایم.

افزودن رنگ به چیدمان منزل

افزودن رنگ به چیدمان منزل :

همه ی ما به تاثیر که رنگ ها در ایجاد زیبایی و آرامش در ذهن انسان دارند و یا بر عکس می توانند باعث تشویش خاطر شوند ، واقف هستیم . از آن جا که یکی از محیط های اصلی و بسیار مهم برای هر فرد ؛ منزل او می باشد ، برای ایجاد تنوع و روح بخشی به فضا ، می تواند ؛ با اضاقه کردن رنگ به چیدمان منزل ، آن جا را به محلی جدید و فرح بخش تبدیل کند .

راه های افزودن رنگ به چیدمان منزل :

پازچه : انتخاب بسیار خوب و کم هزینه ای نمی باشد که می توان از آن برای ایجاد روتختی ها کوسن ها پرده ها و یا روکش های صندلی استفاده کرده و تم های رنگی زیبایی را ایجاد کرد .

فرش و کف پوش : این عنصر به دلیل تنوع زیادی که در طرح و رنگ دارد ؛ می تواند انتخاب خوبی برای استفاده از رنگ های متنوع در یک محیط باشد .

پرده : انتخاب رنگ هاب متنوع به عنوان پارچه های پرده ای می تواند فضایی مدرن و لوکس و در عین حال زیبا را برای شما به ازمغان بیاورد .

ایتفاده از تابلو ها و آثار هنری : این عنصر لزما نباید اجناس گران قیمت و هزینه بر باشد . حتی می توان به وسیله ی خود افراد نیز طراحی و ساخته شوند و ببا ایجاد و استفاده از رنگ های متضاد با منزل در آن ها , کنتراست زیبا و جذابی را ایجاد کرد .

استفاده از گل و گیاه : حس طراوت و زندگی که در گیاهان وجود دارد ، به خودی خود می تواند تنوع در محیط را ایجاد کند . به عنوان مثال : می توان از گیاهانی که گل می دهند و یا گیاهان و کاکتوس هابدون گل در گلدان های رنگی با رنگ های متنوع ؛ برای ایجاد رنگ و تنوع در چیدمان منزل استفاده کنیم .

اصول کلی چیدمان منزل

اصول کلی چیدمان منزل :

یکی از مهم ترین کارهایی که در منازل انجام می شود و با دقت و ظرافت خاصی همراه است ، این است که ما به چه نحوی وسایلی که در اختیار داریم ؛ را در ابن محیط چیده و قابل استفاده نماییم که علاوه بر زیبایی ، محیطی آرامش بخش را برای خود و میهمانانمان را به وجود بیاوریم .

نکات اصلی در چیدمان منازل :

o در اتاق های نشیمن ؛ سعی در ایجاد یک نقطه ی تمرکز داشته باشید که سایر وسیلعه ها را با توجه به قرار گیری آن نقطه ، بچینید

o مبل ها را در صورت امکان نزدیک به هم و دورتر از دیوارها قرار دهید که میزان صمیمیت و راحتی در هنگام مکالکات ، افزایش پیدا کند .

o میز ها را طوری قرار دهید که در دسترس همه ی افراد باشد و ارتفاع آن ها حداکثر تا دسته ی مبل ها برسد .

o به ذاندازه ی چند دسیمتر ؛ در میان وسایل ، فضایی را برای رفت و آمد در نظر بگیرید .

o فضای بین محل نهار خوری و نشیمن را یه وسیله ی ایجاد دیواری توسط مبلمان و پهن کردن قالیچه ها ؛ از یکدیگر مجزا نمایید .

o برای اتاق خواب از قالیچه های کوچک و نرم در اطراف تخت استفاده نمایید .

o استفاده از چراغ خواب و گلدان های طبیعی کوچک بیرای منحصر به فرد کردن فضا در اتاق خواب ، توصیه می شود .

o در اتاق خواب ، اولویت با ایجاد نور موضعب می باشد تا نورهای آویزان ! برای این کار از آباژور ها کمک بگیرید .

o در صورت وجود داشتن فضای کافی ؛ می توان از مبل های تک نفره - کنسول ها و یا صندوقچه هایی ئدر پایین تخت استفاده نمود .

o استفاده از تابلویی که عرض آن یک سوم تخت بوده و به تخت نزدیک می باشد ؛ می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی ، فضایی رمانتیک و آرامش بخش را ایجاد کند .

استفاده از گیاهان در چیدمان منزل

استفاده از گیاهان در چیدمان منزل :

هر جا و هز زمانی که نام جیدمان را می شنویم ممکن است ذهن ما متبادر به مبلمن و فرش و پرده و ... شود . اما در ایام گذشته استفاده از گیاهان به عنوان وسیله و ابزاری که علاوه بر خواص ، دارای تنوع در نوع و زیبایی طبیعی می باشد ؛ به عنوان المانی در چیدمان منزل انتخاب شده اند .

استفاده از این وسیله ی طبیعی ، هز چند که می تواند از نظر زیبایی و سالم سازی محیط ؛ به ما کمک نماید ، اما برای جلوگیری از اتلاف آن ها و از دست رفتن زیباییشان و نیز دوچندان کردن جلوه ی آن ها در منازل ، نکاتی حائز اهمیت است که در ادامه به آن ها می پزدازیم .

نکات استفاده از پیاهان در چیدمان منزل :

§ چنان چه از گیاهان در دکور خود استفاده می کنید ، باید نحوه ی نگهداری از آن ها را به خوبی بدانید که با فراهم کردن محیط مناسب از نظر آب هوایی و نور ، آن ها را انختاب کنید .

§ برای زیبا تر دیده شدن این گل ها ؛ می توان جهت نگهداری و چیدن آن ها در میان دکوراسیون ، از انواع استندهای پایه ای و نردبانی و .. استفاده نمود .

§ استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی در اتاق های خواب می تواند علاوه بر تاثیر در زیبا کردن چیدمان منزل ؛ باعث تهویه ی طبیعی و مطبوع محیط نیز شود .

§ برخی از گیاهان خواص دفع اشعه های مضر را دارند . که استفاده ی از آن ها در اتاق های کار و محیط آشپزخانه به دلیل وجود اشعه های مختلف ، توصیه می شود .

§ سعی کنید گیاهانی را انتخاب نمایید که در برابر شرایط مختلف مقاوم تر باشند و اگر از آن ها در محیط های آپارتمانی در چیدمان منزل استفاده می کنید انتخاب کاکتوس ها به دلیل حساس نبودن به شرایط نور ؛ بهترین گزینه خواهد بود .

اهمیت پرده در چیدمان منزل

اهمیت پرده در چیدمان منزل :

همه ی ما به خوبی می دانیم که تمامی جزییات است که کلیت فضا را به وجود می اورد و بر اساس آن ما می توانیم نظر بدهیم که چه چیدمانی مناسب و یا نامناسب می باشد .

چیدمان منزل در مقوله ی انتخاب پرده ، این مهم را برای ما به دنبال دارد که قبل از انتخاب هر پرده با هر جنس و ابعادی ؛ ابتدا هدف خودمان را از استفاده ی از پرده مشخص نماییم .

به بیان ساده تر ، عمده ترین کاربرد برای پرده را ایجاد حریم ها – جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما و نور – ایجاد دکور و ... می دانند . بنابراین ما قبل از این که از این عامل مهم در چیدمان منزل استفاده نماییم ؛ بایستی هدف از کاربرد پرده را معین کرده و متناسب با آن رنگ و پارجه ی آن ها را انتخاب نماییم .

نکاتی در رابطه با استفاده از پرده در چیدمان منزل :

اگر از پرده برای فضای نشیمن استفاده می کنید ، سعی کنید که رنگ آن را متناسب با فرش ها و یا مبلمان انتخاب کرده و برای پار چه ی آن از پارچه های حریر و توری و در ابعاد بلند استفاده نمایید .

چنان چه پرده را برای اتاق خواب ها استفاده می نمایید ، باید تناسب رنگی با وسیله ها برای آن ها ایجاد کنید که با ست کردن آن ها با بالشتک های تخت ، می توانید این ارتباط و هماهنگی را به درستی ایجاد کنید .

حتی الامکان برای انتخاب پرده آشپزخانه ؛ از انتخاب ابعاد بلند با جنس حریر و توری اجتناب کرده و برای بهتر و باز تر دیده شدن فضا ؛ سعی کنید که پرده دقیقا به ابعاد پنجره باشد .

تناسب انتخاب چوب پرده و یراق هایی که برای نصب آن ها استفاده می شود ، یکی دیگر از عواملی است که رعایت آن بسیار حساس می باشد . چرا که همان گونه که اشاره شد ، مجموعه ی جزییات است که در نهایت به زیباتر شدن محیط کلی و چیدمان منزل ، می انجامد .

راه کارهایی برای اولین چیدمان منزل

راه کارهایی برای اولین چیدمان منزل :

برای همهی ما انتقال به محل جدیدی که به عنوان اولین منزلمان شناخته می شود ، ذوق و هیجان خاصی دارد و بنابراین تمام صعی مان بر این است که بتوانیم بهترین دکورها را برای آهن ها ایجاد نماییم تا فضایی چشم نواز را برای خود و افرادی که آن جا را می بینند ، ایجاد کنیم .

برای بهتر شدن هر چه بیشتر این مورد و موفقت در این کار در ادامه ی مطلب ما را همراهی کنید .

نکات اولین چیدمان منزل :

مبلمان را یک جا خریداری نکنید : سعی کنید که خرید مبلمان را به بعد از تکمیل شده خانه واگذار هنمایید . چرا که در این صورت می توانید مبلمانی متناسب با فضاهای خالی انتخاب کرده و نیز در انتخاب رنگ و پارچه ی آن ها هم ؛ دست باز تری دارید .

تمام وسیله ها را از یک جا نخرید : خرید تمام وسیله ها از یک مغازه باعث می شود که به میزان زیادی سلیقه ی فروشنده در انتخاب هایتان دخیل شود و در مرور زمان شما را دچار دلزدگی نماید . برای این که چیدمان منزل دقیقا مطابق با سبک سلیقه ای خودتان باشد ، بهتر است که وسیله ها را از جاها و مغازه های متفاوتی خریداری کنید .

وسایل عمده را ارزان نخرید : افراد زیادی برای صزفه جویی های مالی سعی می کنند که وسایل عمده ای مانند مبلمان را ارزان بخرند . اما ذکر این نکته برای آن ها الزامی است که با این کار و خزید وسیله های بی کیفیت ، چیدمان درستی نخواهند داشت و دکوراسیون منزل آن ها به شدت تحت تاثیر این اجناس ارزان قرار می گیرد .

برای صرفه جویی در هزینه ها ؛ سعی کنید که اقلام کوچکتر را که امکان عوض کردن آن ها در مدت زمان کوتاه وجود دارد ، ارزان تهیه نمایید .

خانه تان را پر از وسیله نکنید : چیدمان اصولی منزل ، درست مانند یک پازل است که برای زیباتر دیده شدن آن باید حوصله به خرج داد و قطعات را به درستی در کنار هم قرار داد . همین امر این نکته را می رساند که ما نمی توانیم قطعات اضافی را در یک پازل جای دهیم . بنابراین برای زیبا تر شدن چیدمان منزلتان ؛ حوصله کنید و در روزهای آـی ؛ مطابق با نیاز و هزینه هایتان ؛ اجناسی را خریداری نمایید که از شلوغ شدن فضا نیز ، پرهیز شود .

تاثیر رنگ در چیدمان منزل

تاثیر رنگ در چیدمان منزل :

همه ی ما به وضوح این مهم را دریافته ایم که رنگ ها می توانند تاثیر زیادی را بر روی حس ذهنتی و بصری ما داشته باشند و این قدرت را دارند که محیطی بسته و دلگیر و یا شاد و امن را در منزل همای ما ایجاد نمایند .

در زمان فعلی متراژ بسیاری از منازل کاهش یافته است و بنابراین باید در تلاش بود که با استفاده از رنگ های درست و مطابق ودر چیدمان منزل ، این محیط ها را اصطلاحا دلباز تر جلوه دهیم .

در ایام کنونی سبک چیدمان منازل از حالت کلاسیک به سبک مدرن تمایل پیدا کرده است و به همین دلیل قدرت مناور بر روی رنگ وسیله ها نیز بیشتر شده است و می توانیم با دقت در رنگ ها ؛ با صرف هزینه ای کمتر از سبک کلاسی ک ؛ فضایی شیک و مدرن داشته باشیم و جذابیت در دید ایجاد نماییم .

رنگ های اصلی رنگ آبی زرد و قرمز هستند و از ترکیب آن ها می توان بسیاری از رنگ های دیگر را نیز به وجود آورد و آن ها را به صورت ترکیبی و متناسب در دیوارها و چیدمان منازل به کار گرفت.

در ادامه ی مطلب راه کارهای به کار گیری رنگ در چیدمان منازل را بیان می کنیم .

چگونگی استفاده از رنگ در چیدمان منازل :

همان گوتنه که همه ی ما می دانیم . استفاده از رنگ ها با ایجاد تصور ذهنی و عینی برای افراد ، می تواند در بزرگ تر یا کوچکتر به نظر رسیدن فضا و محیطمان تاثیر بسزایی داشته باشد . از این رو شما را با نحوه ی درست انتخاب رنگ در چیدمان منزل آشنا می کنیم .

الگوی تک رنگ : بهترین راه این است که از یک رنگ خاص برای وسیله ها و دیوارها به عنوان تک رنگ بهره ببریم .

ایجاد کنتراست : در حالتی که مایل به استفاده از الگوی تک رنگ نباشیم ؛ بهترین راه ایجاد کنتراست رنگی است . به این معنا که می توان از دو رنگ متضاد در چبیدمان وسیله ها بهره ببریم .

الگوی رنگ های مشابه : افرادی هستند که متمایل به استفاده از طیف رنگی در خانه هایشان می باشند .بنابراین ، این افراد بایستی مثلا در تکمیل رنگ سبز ، از رنگ های زیتونی سدری یشمی و ... نیز استفاده نمایند .

چیدمان منزل در اتاق خواب کودک

چیدمان منزل در اتاق خواب کودک :

افراد بیشترین وقت خود استراحت خود را در اتاق خواب سپری می کنند و به همین دلیل نحوه ی طراحی و چیدمان در این فضای منزل بسیار مهم است . ذرادندن این وقا از سمت دختر خانم ها بسیار بیشتر است و می توان گفت که بخش اعظمی از اوقات آن ها در اتاق هایشان سپری می شود .

بر این اساس بر این شده ایم که نحوه ی چیدمان و طراحی اتاقی را با رنگ صورتی برای کودکان در طی مقاله توضیح دهیم ؛ تا بتوانیم با ایده هایی این محل مهم را پر از حس شادابی و آرامش کنیم .

ایده های چیدمان اتاق با رنگ صورتی :

1. نقاشی دیواری : یکی از راه کارهای مناسب این است که بتوانیم فضایی را برای نقاشی کشیدن بر روی دیوار ها در نظر داشته باشیم . کشیدن طرح هایی از گل و پرنده با ترکیب رنگ صورتی و بنفش می تواند دید جذابی را ایجاد نماید.

2. ترکیب رنگ سفید و صورتی در چیدمان : شما می توانید از وسیله هایی با پس زمینه ی سفید و رنگ غالب صورتی برای خریدن و چیدن وسیله هایی مانند فرش و روتختی میز تحریر استفاده کرده و افزون بر ایجاد جذابیت ؛ فضایی فرح بخش را در اتاق ایجاد کنید .

3. استفاده از رنگ بنفش در کنار صورتی : استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر می تواند ؛ فضایی خاص را ایجاد کند که ضمن آرامش دادن به محیط ؛ جذابیت دید را در ببینده نیز برانگیزد .

4. استفاده از وسیله های درخشنده : شما می توانید در میان تمامی وسایل ، اقلام کمی از آن ها را مانند کوسن و یا مبل کوچک اتاق را از پار چه هایی که براث هستند انتخاب نمایید و یا با ایجاد نمادهایی مانند تاج و ... بر روی دیوار و سقف ها ؛ زیبایی تحسین برانگیزی را به وجود آورید .

نکاتی در چیدمان منزل

نکاتی در چیدمان منزل :

همه ی ما به این که فضایی شاداب و آرامش بخش یرای زندگی داشته یباشیم ، نیازمندیم . شاید در اطرافطان دیده باشید که افرادی با حداقل هزینه و فضاهایی که در اختیار دارند ، دیزاین منزلشان را به گونه ای تعریف می کنند که جذابت داشته باشد .

در طی این مقاله چند راه اثر گذار در جهت چیدمان بهینه و جذاب منزل را برای شما عنوان می نماییم .

نکات کلیدی چیدمان منزل :

استفاده از راهنما برای چیدن : فرد متخصص در این راه می تواد بر اساس تجربیه و دانشی که دارد ، شما را برای چیدمانی بهتر یاری برساند .

ایجاد هماهنگی میان وسیله ها : به این معنا که نمیتوان از چیدن قفسه ی کتاب و صندلی کوچک و یا یک لوستر بزرگ در اتاق ، نتیجه ی مطلوبی گرفت .

تغییر وسایل : حتی الامکان سعی کنید که وسایلتان با یکدیگر هماهنگ باشد و در غیر این صورت از آن ها در فضاهای بزرگ و متراژ های گسترده تر استفاده نمایید .

استفاده از لامپ : سعی کنید که در طراحی کابینت ها از لامپ هایی با نورهای مختلف استفاده نمایید و از این طریق نوجه دید را به آن محل جلب نمایید .

رعایت مقیاس در چجیدن وسیله ها : خریدن وسایلی که در مغازه ها جلبی توجه می کند ؛ لزوما نمی تواند برای منزل شما نیز چنین باشد . چرا که ممکناست مثلا نسبت به فضای در اختیار شما ؛ بسیار کوچکتر و یا بزرگ تر باشد .

وسایل اضافی را حذف کنید : ضرورتی ندارد که تمام فضایتان را پر از وسیله کنید . بلکه چیدن تنها چند قلم وسیله ی با کیفیت مناسب با فضای کاری تان ، جلب توجه بیشتری را ایجاد می نماید .

تنظیم فرش با وسیله ها : بهترین راه این است که میزان پایه های جاویی مبل را بر روی فرش ها قرار دهید و در اتاق خواب نیز فرش کامل پهن نمایید .

12345678910
last